Door:
Erik Kroon
Het vertrouwen is weg! Wat nu?
Geplaatst op 13 augustus 2014Heeft uw bedrijf een reorganisatie achter de rug? Zijn er teams samengevoegd of zelfs helemaal verdwenen? Een hoop nieuwe teamleden in andere teams geplaatst? Of geeft de crisis nog steeds een gevoel dat er binnenkort wel weer een ontslagronde of reorganisatie aankomt? Niet onbegrijpelijk zal dit tot wantrouwen onder uw personeel leiden.
Waardoor komt dat precies; wantrouwen? Ondanks dat het misschien wel duidelijk is dat de overgebleven teamleden mogen blijven, wil dit niet zeggen dat ze het volledige vertrouwen hebben in de toekomst. Daarom is duidelijke communicatie vanuit de organisatie essentieel. Het draagt bij aan een betere onderlinge samenwerking. Geef dus na een reorganisatie per kwartaal aan waar de organisatie staat, met uiteraard positief nieuws. Door positieve verhalen neemt het wantrouwen af en zal een ieder sneller open staan voor nog betere samenwerking.
Een reorganisatie levert in uw organisatie direct namelijk een verkrampende werking en interne strijd. Iedere medewerker die mag blijven zal zich maximaal inzetten, maar kiest per definitie altijd eerst voor eigen belang in plaats van teambelang. Dat is nooit wenselijk, zeker omdat na zo´n situatie juist heel belangrijk is om informatie te delen. De oplossing hiervoor is om een training ‘teamkracht´ te organiseren. Deze training geeft het team inzicht in de individuele capaciteiten, maar ook juist in de capaciteiten van het hele team. Een korte speeddate zorgt voor extra interesse in elkaar, waardoor de samenwerking en het onderlinge vertrouwen wordt vergroot.
Hoe ziet een training ‘teamkracht´ eruit? Wij als teambuilding.nl werken aan de hand van verschillende methodes, waaronder de Belbin-methode en Kernkwaliteiten. Met deze methode geven we de deelnemers inzicht in elkaar en in het effect wat een ieder op een team heeft. Daarnaast combineren we dit met teamopdrachten. Omdat u daarmee in praktijk kunt zien wat de effecten zijn van de individu op het team. Zo krijgt u nog beter inzichtelijk wat de onderlinge en interne problemen zijn.
Wilt u werken aan een beter team waardoor er meer onderling vertrouwen ontstaat? Investeer dan in een gerichte training op "teamkracht". Heeft u behoefte aan een intakegesprek, neem dan contact met ons op via 0577-401506 of via ons contactformulier.
Erik Kroon
Erik Kroon (1975) is sinds 1996 eigenaar van SOS Events. SOS verzorgt ruim 1100 zakelijke evenementen per jaar, uitsluitend vanaf hotels en restaurants veelal op de Veluwe. Deze evenementen worden grotendeels via 70 websites gegenereerd, waarvan www.bedrijfsfeest.nl de grootste is. Erik was in 2006 finalist Entrepreneur of the Year en in 2003 finalist ondernemer van Gelderland.Laatste Blogs
5 maart 2020
Teambuilding op de Veluwe? Het...10 februari 2020
Schindler Familyday!27 januari 2020
Grote kans dat je volgende uit...9 januari 2020
Klachten voorkomen? Doe een in...8 januari 2020
Waarom RentSeeDo mislukte6 januari 2020
Verzekeraar helpt mijn bedrijf...14 augustus 2019
Outdoor is het nieuwe indoor9 augustus 2019
Waarom bedrijfsuitjes niet mee...12 februari 2018
Pretpark of SOS Events2 augustus 2017
Top 10: Populairste bedrijfsui...